![drama5](https://www.teddiyarbakir.k12.tr/wp-content/uploads/2019/12/drama5.png)
Drama çalışmalarımız rahatlatıcı, yaratıcı ve eğitici drama olarak ayrılarak verilen kavramların pekiştirilmesini sağlamakla beraber; çocuklarımızın rahatlamalarına ve dinlenmelerine de imkan sağlayan bir etkinliktir. Drama; çocukların motivasyonunu artırır, çocukların bir gruba ait olma ihtiyacını karşılar; dayanışma, işbirliği, başkaları tarafından sevilme, kendini ifade etme ve benlik algısının gelişmesine katkıda bulunur. Drama çalışmalarında çocuklar daha çok beden dillerini kullanırlar dolayısıyla çocukların psikolojik sağlığı desteklenir. Yaratıcı - eğitici ve rahatlatıcı drama çalışmaları çocuklarımızın olumlu davranışlar geliştirmelerine katkıda bulunur.